Prosinec 2009

Nikoly svatební den

31. prosince 2009 v 19:54 | Zdena |  Kniha mích příběhu, pravdivý i nepravdivý
Na kraji malé vesničky žila dívka která se jmenovala Nikola. Jednou si z holkama vyšla když byla u nich pouť tak vyrazily na zábavu. Na zábavě se holky moc bavily. Po chvíly holky se šly občerstvit k baru. Najednou za Nikolou přišel mladík a vyzval jí k tanci, Nikola šla tedy sním tancovat a při tanci se pustily i do povidíní při kterém se poznaly. Když šly holky domů tak Nikola furt o něm básněla jak je užasnej a jak je pěknej. A víš jak se vůbec jmenuje? ptala se Eliška. (zapoměla jsem zmínit že ty kánošky se jmonevyly: Zdena, Míša, Eliška, Verunka, Vikina, Lenka).......Jo vím jmenuje se Tomáš (jméno je vymyšleno a nikoho nevyadřuje).

Oi oár dnech se stavila Nikola za holkama a řekla jim že bude mít už za pět dní svatbu. Holky byly štastný a byly rádi že je Nikola pozvala.
Nikola šla s Eliškou na svatbu nakupovat a vybraly takto:
Svatební šaty:
http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/sv/svatebni-saty-na-stojanu.jpg


Měla tento učes:

http://ucesyprozeny.cz/fotogalerie/svatebni-ucesy-02.jpg

Tím to vozem byla Nikola dopravena do kostela a potom i na hostinu:
http://www.salon-svateb.cz/images/svatby%20130.jpg

Toto měly jako ozdobu na Hostině:
http://svatba.mirda.net/upload/dortik.jpg

A toto měl na sobě Nikoly budoucí manžel:
http://www.svatebni-katalog.info/data/svatebnisaty/obleceniprozenicha.jpg

Nastala chvíle kdy Nikola a Tomáš si v kostele řekly své ano a pak byla hostina dlouho do rána až do tří pak novomanželé ohlásily konec a jely na líbánky.
Tak žily spokojeně až do smrti

Kokršpaněla zachraňovalo z promrzlého jezera hned 17 hasičů

31. prosince 2009 v 19:14 | zdena |  zajimavosti
Osmiletý kokršpaněl Matt se krátce před koncem letošního roku podruhé narodil. Od jisté smrti umrznutím ho ve skotském Kilmarnocku zachránilo nakonec 17 hasičů. Pes uklouzl a spadl do jezírka v parku Dean Country. Na místo se postupně sjeli hasiči z Kilmarnocku a blízkého Ayru. Pes měl obrovské štěstí, že ho hasiči z mrazivé vody zachránili. Ilustrační foto

Hasiči použili k záchraně Matta speciální žebřík, kterým se jim podařilo k mrznoucímu psovi dostat. Matt spadl do vody během procházky, na kterou se ho rozhodli vzít sousedé jeho majitelů. Jeho panička Shelia Johnstonová nechtěla ani věřit, jakým dramatem si její čtyřnohý miláček prošel..
"Stále nemohu uvěřit tomu, že jeden malý pes způsobil takový rozruch a zaměstnal hned 17 hasičů, kteří ho zachránili a pečovali o něj po vytažení. Všem jim jsem neuvěřitelně vděčná," uvedla Johnstonová.
"Matta máme ze záchranného zvířecího centra v Cardonaldu, takže to není poprvé, co byl zachraňován. Doufám ale, že naposledy už ano. Veterináři mi řekli, že bude v pořádku. Krátce po vytažení ho dali k tepelným lampám a pustili na něj i silný fén. Zachránili mu tím život," dodala šťastná pejskařka.

Miss Wostlová ukázala třítýdenní dceru Nikolku

31. prosince 2009 v 19:13 | zdena |  zajimavosti
Vicemiss ČR 2004 a Miss Sympatie Michaela Wostlová (27) ukázala třítýdenní dceru Nikolku. Otcem miminka je hokejista Lukáš Vomela. Modelka poprvé promluvila a velmi těžkém porodu. Nikolka, dcera Michaely Wostlové

Porod jsem měla opravdu velice těžký. Trval skoro dvanáct hodin a kontrakce jsem měla po dvou minutách," řekla Novinkám Wostlová. "Původně jsem si chtěla pomoci epiduralem, ale protože jsem měla od začátku tak šílené bolesti a škubala jsem sebou, lékaři si ho už nedovolili píchnout, aby mi neublížili," vysvětluje.
"Moc mi pomáhal přítel Lukáš. Byl celou dobu u mě a podporoval mě. A také bych moc chtěla poděkovat primáři Sákovi a všem sestřičkám, kteří se o mě v českobudějovické porodnici skvěle starali," říká modelka.
Michaela Wostlová s přítelem Lukášem Vomelou
//<![CDATA[ var data_194172 = [{ alt : "Michaela Wostlová s přítelem Lukášem Vomelou ", description :"Michaela Wostlová s přítelem Lukášem Vomelou ", author : { author : "archiv Michaela Wostlové", authorUrl :"", source : "", type : "dynamic", sourceUrl : "" }, small : {url:"http://media.novinky.cz/417/194172-free1-luphx.jpg"}, big : { url:"http://media.novinky.cz/417/194172-original1-luphx.jpg", width:382, height:560 } }]; //]]>

Nikolku rodila se šestidenním zpožděním. Po narození vážila 4050 gramů. "Už máme 4600 gramů a 63 centimetrů. Chutná jí mlíčko, tak pořád baští. Kojím každé dvě hodiny," prozrazuje šťastná maminka.
Michaela v těhotenství přibrala 25 kilogramů. Z porodnice už odcházela o deset kilo lehčí. A vzhledem k tomu, že Nikolka jí dává pořádně zabrat, i další kila půjdou dolů sama. "V noci se vůbec s přítelem nevyspíme. Nikolka nemůže zabrat. Můj partner byl prý úplně stejný, tak to pěkně podědila," říká Michaela.
"Přestože jsem měla porod opravdu těžký, Nikolka za to stála. Je úžasná a užívám si s ní každou chvilku. Na mateřské bych chtěla zůstat tak tři roky," dodala Wostlová.

Astrologové a proroci spolu s Nostradamem nevidí rok 2010 růžově

31. prosince 2009 v 19:11 | Zdena |  zajimavosti
Rok 2010 bude podle čínského zvěrokruhu rokem Tygra a věštby nejsou příliš příznivé. Útěchou všem může být, že proroci, včetně mystického Nostradama, který mluví o nástupu krvelačného vládce, nejsou příliš úspěšní. Umírněnější věštci, jako ruský astrolog Pavel Globan podle deníku Pravda jen neurčitě naznačují, že se třeba Rusům povede lépe, ale USA a Evropa zažije další propad. Nostradamus zachycený na staré rytině.

Problém s často citovaným Nostradamem a jeho proroctvím z 16. století je ten, že se jednotlivé předpovídané události spojují s konkrétními roky a vykladači se snaží věštbu našroubovat na třeba i podružné události.
Pro rok 2010 má někdo podle Nostradama usilovat o smrt jakési tajemné Panny a kromě zmíněného krvelačného vládce obsahuje příštímu roku připisována pasáž i zmínku o Satanově arše hněvu, což je prý obrat pro vypuštění balistické rakety.
Kdo chce, může v tom vidět nějaký kousek Severní Koreje či Íránu. Nicméně vykladači Nostradama předvídají i jiné strašlivé - přímo apokalyptické události - včetně III. světové války a menších konfliktů i uvnitř NATO.
Rok 2010 očima vykladačů Nostradama
- V listopadu může začít III. světová válka s použitím biologických a chemických zbraní.
- Začne konflikt mezi Západní Evropou a USA.
- Konflikt propukne i mezi Británií a Francií.
- Možný je údajně i válečný střet na Krymu.
- Evropa zažije další hospodářský propad.
- Pohroma postihne oblast Černého moře a bude spojená se sirovodíkem.
Současní astrologové jsou ve svých předpovědích na internetu střízlivější a ne tak konkrétní. Jeden z nich tvrdí, že finanční krize ve světě bude pokračovat. Zkrachují prý další velké a známé společnost. Povede to údajně k hladomorům, náboženským, etnickým a sociálním nepokojům. Objeví se i ekologické problémy a globální oteplování způsobí vážné problémy v oblasti zemědělské produkce. Válečný konflikt na rozdíl od Nostradama předpovídá jen ve Střední Asii.

Bláznivá Jekatěrina předvídá smrt miliónů

Už v září ruská blouznivá věštkyně Jekatěrina rozšířila na internetu proroctví, že Rusko v roce 2010 postihne vlna ničivých zemětřesení, kataklyzmatické pohromy zasáhnou i Spojené státy. Shodně s Nostradamem tvrdí, že v listopadu propukne válka, jen ne světová, ale mezi dvěma velkými zeměmi. Trochu nejasně tvrdí, že přežijí pouze ti, kdož se skryjí na Východě nebo na Kavkaze. Zemře však 50 miliónů Rusů.
Světová válka podle Jekatěriny přijde po krátkém míru a značně konfliktem "čtyř králů". Přes USA přeletí "velký pták" a sám Satan vypustí bombu a lidé budou ronit krvavé slzy.

Objeví vědci důkaz duše?

Futurologové jsou poněkud střízlivější. A obávají se zcela jiných událostí, z nichž ne všechny jsou hrozivé. Mimo jiné má poklesnout sluneční aktivita, což by zřejmě vyřešilo problémy s globálním oteplováním. Dále poklesne porodnost v evropských zemích, což je dlouhodobý trend. Pokud jde o katastrofy - objeví se nějaké povodně v Asii a po zhroucení obřího urychlovače částic vznikne umělá černá díra.
Místo konfliktu vidí futurologové možnost, že se vytvoří pevnější unie mezi USA, Evropou a vyspělými zeměmi v Tichomoří. Na obzoru jsou však prý i převratné změny společenské, protože se ohlašuje éra matriarchátu, tedy větší dominance žen. Zároveň se začnou formovat nové ekonomické a politické ideologie, které zásadně změní budoucnost. A především vědci mají předložit nepopiratelný důkaz existence duše.
Ovšem podobné pestré předpovědi provázely příchod jiných nových roků a se skutečností se nakonec většinou minuly. Ovšem až za rok už budeme vědět, zda se věštby a předpovědi naplnily.

Matka s novorozencem po porodu zázračně vstali z mrtvých

31. prosince 2009 v 19:10 | Zdena |  zajimavosti
Vánoční zázrak, tak média popisují porod v nemocnici v Colorado Springs na Boží hod, jenž nakonec dopadl šťastně. Matce na několik minut přestalo pracovat srdce a ani dítě po porodu nejevilo známky života. Nakonec oba ožili a lékaři nevědí, jak je to možné. Tracy Hermanstorferová se synem Coltynem

Tracy Hermanstorferová přestala dýchat po podání lokálního anestetika. Lékaři se ji snažili marně oživit a po několika minutách se prioritou stalo dítě. Po provedení císařského řezu ale zjistili, že ani to nedýchá. Zatímco se ho snažili oživit, matka začala znovu dýchat. Lékaři odhadují, že se jí srdce zastavilo asi na čtyři minuty.
Ve středu manželský pár z městečka Security ukázal svého zdravého syna Coltyna novinářům, také on se nakonec vrátil mezi živé. "Jsme věřící, ale i když jste nevěřící, jak byste mohl tohle vysvětlit?" řekl otec Mike Hermanstorfer. Dodal, že když manželce při porodu držel ruku a poznal, že nedýchá, cítil, jako by z něj samotného život vyprchal.
"Nejevila žádné známky života, žádné srdeční ozvy, krevní tlak, nedýchala...," popsala lékařka Stephanie Martinové.
Dítě ožilo v náruči otce. Držel ho, zatímco se lékaři snažili chlapce oživit. "Jeho život začal v mých rukou. Je to pocit jako žádný jiný," popsal Hermanstorfer. Puls jeho ženy se vrátil, ještě než ji stačili převézt na vedlejší operační sál.
Matku s dítětem propustili v pondělí. Testy u nich neprokázaly žádné problémy a ani neodhalily příčiny jejich potíží. Hermanstorferová si pouze pamatuje, že se cítila ospalá a potom procitla na jednotce intenzivní péče. Podle Martinové mohl porod matce ulehčit od stresu či uvolnit krev do zbytku do těla. "Nemám pro to žádné závratné vysvětlení," dodala.

Magie v ulicích

31. prosince 2009 v 19:07 | Zdena |  Seriály a filmy a pohádky
Moderní iluzionista Robert Fox vyráží už podruhé do brněnských ulic, aby nic netušící chodce zatáhl do svých kouzel a iluzí. Jeho originální experimenty se odehrávají bez kamerových efektů a domluvených diváků v rušných ulicích Brna. Nečekejte cylindr a kouzelnickou hůlku - Robert Fox využívá předměty každodenní potřeby získané od oslovených chodců. Obyčejná mince, láhev s vodou, bankovky nebo kelímek s kávou ? to všechno se tentokrát dostane do hry. Magie v ulicích nechce jen zachytit Roberta Foxe v akci, ale i jedinečné reakce lidí. To vše s cílem ukázat, že magie může být všude kolem nás - a můžete na ni narazit třeba cestou z práce nebo jako v případě druhého dílu i během páteční noci cestou za zábavou. Režie: Ladislav Cmíral

Rivalové

31. prosince 2009 v 19:05 | Zdena |  Seriály a filmy a pohádky
Z Happyho Gilmorea by se pravděpodobně stal nejlepší hokejista na světě - jenom kdyby mohl bruslit. Údery má však v každém případě senzační. A protože je může využít i v jiných sportech, přijme Happy nabídku hrát golf. Většině členů ctihodného klubu je bohémský Happy trnem v oku, ale vzhledem k jeho mistrovským schopnostem jej akceptují. Brzy se Happy stává oficiálním účastníkem profesionálního golfového turnaje. Žárlivý bývalý šampion McGavin se ale snaží, aby byl Happy diskvalifikován...Happy Gilmore od dětství miloval hokej, v čemž ho podporoval i jeho otec. Zato matka této hře neholdovala, a tak odešla od rodiny do Egypta, kde žádné hokejové stadiony nejsou. Když pak po ráně pukem Happyho otec zemřel, chlapce se ujala babička. Happy se stále snažil hrát hokej - rány měl jako z děla, síly za dva, jen neuměl moc bruslit. Až pak jednoho dne, už jako velký kluk, vidí Happy, jak z babiččina domu vynášejí nábytek. Babička už totiž dlouho neplatila daně a dluží 270 000 dolarů. Pokud se nepodaří získat včas peníze na jeho vykoupení, bude jí dům odebrán a prodán. Happy je zoufalý: kde vzít tolik peněz?Náhodný silný úder - jaké tak dobře umí - ho přivede ke golfu. Brzy si ho všimne bývalý slavný golfista, dnes trenér Chubbs Peterson a ujme se ho. Happy si sice na greenu příliš neví rady, ale dálkové odpaly mu jdou tak, že všichni - včetně protivného nafoukaného profesionála Shootera McGavina - žasnou. Účast na golfových turnajích by mohla Happymu vynést peníze na babiččin dům. Rozhodne se tedy - podporován Chubbsem - že bude hrát. V nafintěném prostředí snobů, kteří se točí kolem golfu, pozná i Virginii Venitovou, PR ředitelku. I ona ho povzbuzuje a Happymu se docela daří. Pomalu dává dohromady peníze na záchranu babiččina domu. Babička musí zatím bydlet v domově důchodců, kde na nebohé staroušky vyvíjí nátlak surový ošetřovatel Hal. Happy sice hraje překvapivě dobře, neumí ale udržet nervy na uzdě a místo slov používá nejčastěji pěsti. To ostatně dělá už od mládí, v golfu je ale podobné chování zcela nepřípustné. Obzvlášť mu leze na nervy elegán McGavin, který je přesvědčený, že na něj nikdo nemá. Chubbs mu nabízí, že ho bude aspoň půl roku trénovat, aby zvládl i krátké údery a další finesy golfu. Happy ale odmítne - potřebuje peníze co nejrychleji, pak už by mohlo být pozdě...Na koktejlu, kam je pozván, si z něj McGavin a další profesionální hráči vystřelí: dají si s ním v devět večer schůzku u jedné jamky. Happy přijde v obleku, ale nikoho se nedočká. Místo toho ho od hlavy k patě polijí zahradnické hadice, kropící green. Happy se rozhodne, že tohle McGavinovi nedaruje. A od té chvíle bude mezi oběma rivaly probíhat nelítostný boj...Happy Gilmore, USA 1996. Režie: Dennis Dugan. Hrají: Adam Sandler, Christopher McDonald, Julie Bowenová, Carl Weathers, Allen Covert, Richard Kiel, Dennis Dugan, Joe Flaherty, Kevin Nealon, Will Sasso, David Kaye, Ben Stiller, Frances Bayová a další.

MEJDAN ROKU Z OBÝVÁKU

31. prosince 2009 v 17:40 | zdena |  Seriály a filmy a pohádky
Netradiční silvestrovská noc s hrdiny Ordinace. Jindřich má pro svého bratra nemilé překvapení. Mrtvého pacienta se zlatými hodinkami v břiše. A na dveře ambulance už klepe policie. Dokáží Běla s Vendulkou dostat své partnery z průšvihu?V hlavních rolích Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Veronika Jeníková, Vlastimil Zavřel, Tereza Kostková, Martin Písařík a další. Režie Jan PechaJirka Babica navštíví doma Ondru hejmu a pomůže mu dát dohromady siovetsrovskou oslavu, protože se na to Ondrovi celá rodina vykašlala. Možná také někdo zazpívá - otázkou je, kdo to vlastně bude. Jestli vůbec.Vypečený Silvetsr v Ulici. Co se doma upeče, to se doma sní. Vaše oblíbené ostavy zpívají a tančí jen dnes a jen pro vás!Účinkují Tereza Bebarová, Václav Svoboda, Jaroslava Obermaierová, Ljuba Krbová, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Zindulka, Šárka Ulrichová, Tomáš Valík. Režie Kryštof HanzlíkSilvestrovský Mr. GS aneb zMRGSkejte se s náma...Režie Ondřej SokolStahovák poprvé po 22.00 hodině?! Tak to se nám ti kluci šikovníasi trochu odvážou. Pár sexy videí s vtipem, pár videí pařících - prostě kluci po škole si obstarávají zábavu podle svého.To nejlepší z Česko Slovenské SuperStar! Hvězdné okamžiky hvězdných finalistů a sem tam i nějaká hvězdná pěchota. Samozřejmě i Leoš Mareš a spol.

Z Deniku Ostravaka

31. prosince 2009 v 17:39 | zdena |  Seriály a filmy a pohádky
Deníkové postřehy, historky z každodenní reality a půvabné, vskutku neotřelé "dřysty" anonymního ostravského blogera, který se veřejnosti představoval od roku 2004 prostřednictvím svého blogu jako Ostravak Ostravski. "Kult Ostravaka" se záhy vytvořil nejen na Ostravsku, ale v celém Česku. Anonymní autor se postupně stal literární hvězdou, když jeho deníky začaly vycházet knižně. Ostravak Ostravski přitom už od roku 2004 pečlivě tají svou identitu. Divadelní režisér Radovan Lipus společně s herci ostravského Divadla loutek proměnil Ostravakovy zábavné a osobité historky v divadelní tvar zasazený do komorního prostoru jeviště, které je zároveň i hledištěm. Ostravské nářečí říznuté slangem je herci interpretováno se spontánní radostí a přirozeností, s níž se i na scéně proměňují v postavy známé z Ostravakových deníků i v postavu samotného autora.

Cesta do Ameriky

31. prosince 2009 v 17:37 | zdena |  Seriály a filmy a pohádky
Eddie Murphy jako africký princ, který se rozhodne porušit dávné tradice a vyrazí hledat ženu svých snů do Ameriky."V Americe je taková svoboda, že je možné i vyhazovat flašky oknem," jásá africký princ Akeem, omezovaný po celý život přísnými královskými zvyky a ceremoniemi. Do USA přijel ze Zamundy, pohádkového afrického království, jemuž vládne bohatý, moudrý král, byť poněkud posedlý okázalými ceremoniály. Unaven životem ve zlaté kleci si princ na otci vyprosí povolení ke krátké cestě do Ameriky, kam se vydává se svým druhem Semmim. Má jediné přání, zachovat inkognito, a tak se ubytuje ve zchátralém hotelu a začne pracovat v restauraci pana McDowella, otce dvou krásných dcer. Do jedné z nich se zamiluje a chce získat její přízeň, ovšem ne pro své tituly a bohatství, ale pro vlastnosti a povahu. Což není vůbec snadné, protože do cesty se mu staví řada překážek, od sebejistého soka v lásce přes dívčina otce, který touží pouze po bohatém ženichovi, až po nečekanou a patřičně bombastickou návštěvu krále, který se přijel podívat, jak si jeho syn v té Americe vede.USA 1988, komedie. Hrají: Eddie Murphy (princ Akeem/Clarence/Randy Watson/Saul), James Earl Jones (Jaffe Joffer, král Zamundy), Arsenio Hall (Semmi / Morris / reverend Brown), John Amos (Cleo McDowell), Madge Sinclair (královna Aoleon), Shari Headley (Lisa McDowell), Paul Bates (Oha), Eriq La Salle (Darryl Jenks), Vanessa Bell Calloway (Imani Izzi), Louie Anderson (Maurice), Allison Dean (Patrice McDowell) a další. Režie: John Landis.