Březen 2010

..Cast

31. března 2010 v 21:26 | zdena |  hannah montana
Hannah Montana / Miley Stewart as Miley Cyrus

Obrazek


Lily Truscott / Lola Luftnagle as Emily Osment

Obrazek


Jackson Stewart as Jason Earles

Obrazek
Roby Ray Stewart as Billy Ray Cyrus

Obrazek
Oliver Oken as Mitchel Musso

Obrazek
Rico as Moices Arias

Obrazek


Amber as Shanica Knowles

Obrazek
Ashley Dewitt as Anna Maria Perez de Tagle

Obrazek

Hannah Montana / Miley Cyrus- Portréty postav

31. března 2010 v 21:25 | zdena |  hannah montana
Hannah MontanaObrazek

Miley Stewart Obrazek

Jackson Stewart Obrazek

Oliver ObrazekOken

Lily ObrazekTruscott

Lola Luftnagle Obrazek

Roby Ray Stewart Obrazek

Amber Obrazek

Ashley Dewitt Obrazek

Rico Obrazek


Hannah Montana- seriál

9. března 2010 v 20:28 | Zdena |  hannah montana
Seriál je o čtrnáctileté dívce Miley Stewart, která se nedávno přistěhovala z Tennesee na Malibu a žije dvojí život. Jeden jako normální středoškolačka s kamarády, spolužáky a druhý jako popová hvězda s přezdívkou Hannah Montana. Postupně se to od ní dozvídají její blízcí přátelé. Kromě jejího táty/manažera Robby Ray Stewarta a bratra Jacksona, se její tajemství dozví i její dva nejlepší přátelé. Jako první se to dozví její dobrá kamarádka Lilly Truscott, když ji Miley pozve na svůj vlastní koncert (Hannah concert) a později i Oliver Oken, který se do Miley zamiluje.
Miley se skutečnost, že není klasická středoškolačky jako všichni její kamarádi, snaží utajit. Díky tomu v seriálu vzniká mnoho vtipných situacích, které jsou hlavním zdrojem zábavy diváka.
Hannah Montana vysílá Disney TV chanel od roku 2006, v Česku pouze Jetix od roku 2008 a na Slovensku STV 1 a Jetix od roku 2007.
Ve filmu ji hraje otce její reálný otec zpěvák Billy Ray Cyrrus a jejího, už pouze seriálového, bratra Jacksona hraje Jason Earles. Miley Cyrus je ve skutečnosti šestnáctiletá a i přes svůj věk je velmi slavná po celém světě.

Miley Cyrus ve filmu

Dívka v bazénu sportovního areálu Lava springs

Informace o filmu

Premiéra: říjen 2007, réžie: Kenny Ortega, scénář: Peter Barsochini, produkce: Don Schain

High School Musical

Miley Cyrus aneb Hannah Montana

9. března 2010 v 20:27 | Zdena |  hannah montana
Miley Ray Cyrus je americká herečka a zpěvačka. Narozená 23.11. 1992 v Nashvillu.
Známá je ze své role Miley Stewart v seriálu Hannah Montana, který vysílá od roku 2006 Disney Channel (další od Disney je třeba High School Musical).
Jako další si Miley zahrála právě v muzikálu High School Musical 2 po boku další slavné herecké hvězdy: Zac Efron.
Kromě toho je také Miley Cyrus jednou z nejlépe placených dětský filmových hvězd. Jako zpěvačka Miley vydala dvě alba k seriálu Hannah Montana (Hannah Montana soundtrack a Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus), kde najdete její písně, které zde jako Miley Stewart zpívá, a jedno vlastní s názvem Breakout.

Miley Cyrus Hannah Montana

Bratr papeže přiznal, že fackoval sboristy

9. března 2010 v 10:24 | Zdena |  zajimavosti
Bratr papeže Benedikta XVI. Georg Ratzinger přiznal, že fackoval sboristy, když vedl sbor Řezenští chrámoví vrabci. Nikoho však nijak zvlášť brutálně nezbil, a když byly tělesné tresty zakázány, tak s nimi přestal, prohlásil Ratzinger v rozhovoru pro úterní vydání Passauer Neue Presse.

"Dřív byly pohlavky prostě jedním ze způsobů, jak zareagovat na poklesky nebo vědomé odmítání spolupráce," řekl novinám, popřel ale, že by někoho zbil do modra. Dodal ale, že byl rád, když se počátkem 80. let tělesné tresty zákonem zakázaly. "Dodržoval jsem ten zákaz co nejpřísněji a vnitřně se mi ulehčilo," zdůraznil.
Znovu zopakoval své dřívější stanovisko, že o případech sexuálního zneužívání v chlapeckém chrámovém sboru v Řezně nic nevěděl, a to ani v podobě šeptandy. Ani jeden z oznámených případů sexuálního zneužívání členů chlapeckého chrámového sboru nespadá do let 1964 až 1994, kdy stál v jeho čele bratr současného papeže.
Vlnu odhalení sexuálního zneužívání na katolických školách v Německu odstartovala v lednu kauza berlínského jezuitského gymnázia Canisius-Kolleg. [celá zpráva]
Mezitím vypluly na povrch podobné případy na dalších školách v Bavorsku, odkud pochází i nynější papež.

Případů zneužívání lavinovitě přibývá

Německá ministryně spravedlnosti Sabine Leutheusserová-Schnarrenbergerová v úterý kritizovala "zeď mlčení" v řadě katolických škol a zařízení, která podle ní zabraňuje včasnému zásahu justičních orgánů proti sexuálnímu zneužívání nezletilých. Poukázala přitom na směrnici Vatikánu z roku 2001, podle níž mají být i ty nejkřiklavější případy nejprve vyšetřeny interně církví.
V úterý byly zveřejněny další případy zneužívání dětí. "Máme už 24 případů, z toho je 23 mužů a jedna žena," řekla ředitelka elitní internátní školy Odenwald Margarita Kaufmannová. "Pro tuto ženu to byly tak zlé zážitky, že do telefonu plakala, když o nich vyprávěla," dodala ředitelka.
Po oznámení případů sexuálního zneužívání členů chlapeckého chrámového sboru v bavorském Řezně byl v úterý zveřejněn obdobný případ ze sboru v limburském dómu. Obviněný šéf chóru a kněz však již v roce 2002 zemřel.

Rodina imigrantů se svázala provazem a skočila z 15. patra

9. března 2010 v 10:22 | Zdena |  zajimavosti
K zoufalému činu se odhodlala rodina z bývalého Sovětského svazu, které v Británii odmítli udělit azyl a nutili ji, aby se vrátila do vlasti. Otec s matkou a synem se v neděli svázali provazem a skočili z balkónu svého bytu v patnáctém patře ve skotském Glasgow. Dozvěděli se, že musejí odejít z bytu, který jim zařídila charitativní organizace. O jejich osudu informuje Daily Mail. Britští policisté řeší sebevraždu rodiny imigrantů.

Čtyřicetiletí rodiče a dvacetiletý syn, pocházející z Ruska nebo z některé postsovětské republiky, nedostali v Británii azyl a úřady je nutily k návratu do vlasti. Spáchat sebevraždu se rozhodli, přestože ještě nedostali příkaz opustit zemi. Podle souseda k nim měli úředníci z imigračního přijít tento týden.
Akutně jim ale hrozilo, že budou muset opustit byt v paneláku, který patřil charitě, jež se o ně starala. Většinu bytů má pronajaté YMCA a ubytovává v nich imigranty.
Podle svědků navíc v neděli ráno někdo bušil na jejich dveře. Uvedla to Robina Qureshiová, ředitelka charitativní organizace Positive Action In Housing, která pomáhá najít azylantům bydlení.
Podle zdrojů blízkých policii přitom rodina dostala azyl v Kanadě, z té ale odjela po sporech s tamními úřady.

Slepce nalezli strážnici s probodnutým břichem

9. března 2010 v 10:21 | Zdena |  zajimavosti
Slepého jednačtyřicetiletého muže s bodnou ránou v břiše nalezli v úterý večer plzeňští strážníci. Zraněný, ke kterému přivolala městské policisty náhodná chodkyně, seděl na lavičce u Papírenské lávky. Ilustrační foto

"Pod zimní bundou měl pouze proděravělé triko a pod ním v břišní krajině řezně bodné zranění," sdělila mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. Nevidomý měl navíc roztržené levé obočí.
"Komunikoval, ale jak ke svému zranění přišel, si nepamatoval. Věděl jen to, že upadl a před pádem měl pocit, že jej někdo bodl něčím ostrým do břicha," podotkla Pužmanová.
Muž odmítal lékařské ošetření a chtěl odejít domů, nedokázal se ale ani udržet na nohou. "Odvezli jsme jej na chirurgické oddělení fakultní nemocnice," řekla Právu mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. Vyšetřování případu převzala policie.

Čtrnáctiletý žák hrozil učiteli, že ho zastřelí

9. března 2010 v 10:19 | Zdena |  zajimavosti
Při pohledu do andělské tváře čtrnáctiletého Roberta je skoro neuvěřitelné, kam až byl schopen ve svém chování zajít. Spolužáci se před ním třásli strachy, hrůzu naháněl i učitelům. "Drž hubu nebo ti rozbiju držku. Až si pořídím pistoli, tak tě zastřelím," okřikl například třídního učitele, který se ho snažil umravnit.
Za ublížení na zdraví, násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a výtržnictví se mladík v pondělí zpovídal před domažlickým soudem. Trest mu vzhledem k nízkému věku nehrozí, soud ale rozhodl o výchovném opatření. Protože rozhodnutí ještě není v právní moci, nelze jej ze zákona zveřejnit.
Podle soudce Jana Švíglera mladík delší dobu fyzicky napadal spolužáky. "Házel po nich lavice, kopal je, bil pěstmi nebo nasazeným boxerem. Po jednom chlapci dokonce mrštil kámen a trefil ho do hlavy," vypočítával Švígler. Většina dětí se musela po ataku nechat ambulantně ošetřit u lékaře.
Hocha nezastavily ani domluvy od učitelů. "Třídnímu dokonce vyhrožoval, že mu dá do držky a až si sežene pistoli, tak ho zabije," pokračoval Švígler. U soudu se školák ke všemu doznal. A jaký měl motiv? "Vysvětloval to tím, že ho vytočilo, když se na něho někdo blbě podíval nebo měl blbý kecy," uvedl soudce.

V práci popsal vyvraždění rodiny

Chlapec je už tři měsíce ze školy pryč. Její ředitelce ještě teď naskakuje husí kůže. "Takového žáka jsme tady nikdy neměli a doufám že už mít nikdy nebudeme. Všechny školy ho odmítly, tak jsme mu chtěli dát šanci. Vydrželi jsme to s ním rok, dál už to nešlo. Přitom když se podíváte na ten jeho mírumilovný obličej, tak by vás ani ve snu nenapadlo, co je to uvnitř za zrůdu ," řekla šéfka školy. Jak prohlásila, všechny pohovory se míjely účinkem, přitom hoch pochází ze slušné rodiny. Matka se za něho snažila několikrát orodovat.
"Víte jak se mnou jednal? V lepším případě jsem byla jen k.... Vyhrožoval, že až se dostane k devítce, tak nás tady postřílí," pokračovala ředitelka. Učitelé ve skrytu duše doufali, že chlapec tak daleko nezajde a zůstane jen u slovní hrozby. Horko je ale polilo, když si v jeho slohové práci přečetli, jak vyvraždil svoji rodinu. "Popsal tam například, jak babičce rozpáral břicho a vnitřnosti dal Vietnamcům, aby je uvařili," popsala ředitelka.
Poslední kapkou pro vedení školy byly drogy. "Kouřil marihuanu. To svinstvo tahal i do školy. Už se to nedalo tolerovat. Domluvili jsme se se sociálkou, která zakročila," uzavřela ředitelka.

Dolů do údolí

9. března 2010 v 10:17 | Zdena |  Seriály a filmy a pohádky
ragická romance mladé dívky a podivínského tuláka.Osmnáctiletá Tobe se seznámí u benzínové pumpy s charismatickým třicátníkem Harlanem, který se obléká jako kovboj a bez rozmýšlení opustí práci, aby s ní mohl strávit den na pláži. Stanou se milenci, což se nelíbí jejímu otci, protože Harlan podle něj není tím, za koho se vydává. Dívka musí dát otci za pravdu, když zjistí, že Harlan ukradl koně, aby ji mohl svézt. Její neklid ještě vzroste, když začne učit střílet jejího malého bratra Lonnieho z opravdové pistole. Harlanovo jednání je stále znepokojivější, a když se dívka pokusí vycouvat, otevře tím poslední, nečekaně tragickou kapitolu vztahu.USA 2005, drama. Hrají: Edward Norton (Harlan), Evan Rachel Wood (Tobe), David Morse (Wade), Rory Culkin (Lonnie), Bruce Dern (Charlie) a další. Režie: David Jacobson