Květen 2017

Epizoda 3.01 Bloudění v oblacích

19. května 2017 v 22:59 | Epizoda 3.01 Bloudění v oblacích |  Medicopter 117
Ve vzduchu kousek od Mnichova se vznáší balón s otcem a dcerou. Po chvíli se chytí otec za hruď, a s bolestmi se pokusí s balónem přistát, jenomže když při pokusu o přistání vypadne a balón s jeho dcerou opět vzlétne. A to je chvíle pro Medicopter 117, který letí otci dívky na pomoc. Teprve v nemocnici se dozvídají, že jejich pomoc ještě potřebuje jeho dcera, která je ve vzduchu a nemůže přistát, protože plynová láhev visí hluboko pod košem. Záchranář Ralf se podle rad otce pokusí zachránit jeho dcera, ale bohužel se to nepovede. V tom ale Biggi zavolá Thomase, který má nějaké zkušenosti se skokem s padákem a dívku na poslední chvíli zachrání a dopraví do nemocnice za otcem.

Epizoda 2.13 V posledním okamžiku

19. května 2017 v 22:57 | Zdeńka |  Medicopter 117
Robert Palmer kontroloval umístění náloží v lomu, když se náhle zřítil z haldy štěrku. Jeho spolupracovník Otto okamžitě volá záchranku. V rozčilení nechal v buňce zařízení na dálkové odpálení náloží. V její blízkosti později projíždí těžký nákladní automobil a otřesy způsobí, že spínač spadne na zem a spustí odpočítávání exploze. Varovný signál upozorní záchranný tým na přicházející nebezpečí. V poslední chvíli se jim podaří vzlétnout a detonace nezpůsobí žádné neštěstí.
Lüdwitz žije v domnění, že je jeho syn na návštěvě u kamaráda Klause. Místo toho se oba dobrodruhové rozhodli strávit noc v lese. Ale Klausův otec Bodo Schremser chlapce odhalí. Překvapený Klaus utíká před otcem zpět do lesa, kde se zřítí do skalní pukliny. Bodo se natolik rozčílí nad neposlušností svého syna, až dostane srdeční záchvat. Dirk utíká pro pomoc. Doufá, že u lesní umělé stěny někoho potká. Náhodou tam narazí na svého otce a jeho kolegy. Je mu trapné, že otci lhal, na druhou stranu je rád, že našel pomoc. Dr. Lüdwitz se snaží stabilizovat stav pana Schremsera, ostatní členové týmu pátrají po Klausovi. Stav otce se stále zhoršuje. Má to něco společného s konzumací hub předešlý den? Času ubývá. Nakonec se však podaří dopravit oba pacienty včas do nemocnice.

Epizoda 2.12 Chladné srdce

19. května 2017 v 22:56 | Zdeńka |  Medicopter 117
Paní Forsterová pořádá pro svoji dceru Sandru velkou narozeninovou slavnost. Sandra náhle během oslav kolabuje a na místo je přivolána vzdušná záchranka. Doktorka Kollmann zjistí těžkou srdeční vadu. Mladý život může zachránit jedině transplantace orgánu.
Ve stejnou dobu jede pan Dorsch se svým synem Marcem surfovat. Na parkovišti si udělají malou pauzu. Zaparkovanému autu náhle selžou brzdy a vůz se pomalu rozjíždí z kopce - přesně na nic netušícího Marca. Otec ještě stačí doběhnout automobil a zatáhnout za ruční brzdu. Ze střešní zahrádky se však uvolní jedno ze surfovacích prken a jako vystřelené z katapultu udeří Marca do hlavy. Záchranáři (A - tým) jsou během krátké chvíle na místě. Chlapci však již není pomoci - podléhá na místě smrtelným zraněním hlavy. Z koordinačního centra přichází hláška, že má být tělo chlapce dopraveno na kliniku pro srdeční choroby.
Tam se ukáže, zda chlapcovy parametry umožní transplantaci srdce. Marc je naložen do sanitky a napojen na přístroje. Dr. Lüdwitz se ptá na svolení otce. Ten, ještě v těžkém šoku ze ztráty syna, rezolutně odmítá. V zatmění mysli naskočí do sanitky a odjíždí pryč. Dr. Lüdwitz nestačil z vozu vyskočit. Policie i záchranka se pustí za Dorschem. Přes rádio se snaží řidiče přimět k rozumu. Ten nedbá a svojí jízdou neohrožuje jen sebe a doktora, ale i všechny osoby na silnici. Nakonec se podaří Dorsche zastavit a chlapec je převezen na kliniku. Jeho srdce je vhodné pro transplantaci a zachrání Sandře život.

Epizoda 2.11 Mise bez východiska

19. května 2017 v 22:55 | Zdeńka |  Medicopter 117
Někdo policii hrozí bombovými atentáty. Záchranný tým medicopter bude odpovědný za případné ošetření a odvoz obětí. Bomba skutečně exploduje a zraní advokáta Wertheima, který se v poslední chvíli vrhl před Biggi, aby jí zachránil život. Nakonec má velké štěstí a přežije bez trvalých následků. Je jasné, že pachatelem je profesionál. Policie už jednoho podezřelého má. Jde o experta na trhaviny Woratze, který byl před časem propuštěn ze služeb policie.
Ale bomba ve Schwanenbergu byla jen malá předehra. Woratz si připravil daleko horší překvapení. Unese svého bývalého kolegu a současného policejního šéfa pyrotechniků Schustera. Woratz má již ve staré tovární hale připravenou high-tech bombu, ke které Schustera přiváže. Spustí časovač a opustí místo činu. Poté uvědomí policii: na nalezení a záchranu uneseného má 90 minut. Woratz je přesvědčen, že to není možné. Do telefonní budky, ze které únosce telefonuje, naráží opilý řidič a zraní Woratze. Na místo nehody míří záchranný tým. Těsně před tím, než Woratz ztratí vědomí, prozrazuje svojí identitu a místo, kde je uvězněn Schuster. Není však v silách policie dorazit na místo ještě před detonací bomby. Proto se úkolu zmocní tým medicopter. Berger se nechá spustit z vrtulníku a podle instrukcí Schustera se mu podaří v poslední sekundě bombu zlikvidovat.

Epizoda 2.10 Podezření

19. května 2017 v 22:54 | Zdeńka |  Medicopter 117
V podchodu je nalezena znásilněná žena. Na místo míří A - tým. Lékař však může pouze konstatovat smrt.
Ralf se po rozchodu s Gabrielou opije v jedné hospodě. Tam také poznává Isabellu. Oba opouštějí lokál v dosti podnapilém stavu. Chtějí spolu strávit noc v Ralfově automobilu. Při tom Ralf nepozorovaně ztratí svého Leathermana. Ani jeden netuší, že jsou tajně pozorováni. Druhý den se Ralph probouzí doma se silnou kocovinou a s oknem z předešlé noci. Přesto, vědom si své povinnosti, nastupuje službu na základně.
První případ B - týmu je přepadená a znásilněná žena, která byla nalezena v blízkosti lokálu, ve kterém včera Ralf strávil noc. Jde o Isabellu. Ta je okamžitě převezena do nemocnice, kde jí okamžitá operace zachrání život. Policie zjistí, že Ralf onu ženu znal. Barman z hospody potvrdí, že oba společně opustili lokál. Poté co se na parkovišti najde Ralfův leatherman, v jeho autě Isabelliny otisky a vzorek jeho spermatu je identický s tím, které bylo nalezeno na oběti, je Ralf zatčen. Ve vrtulníku najde Biggi a Gabriela roztržený řetízek s přívěskem se symbolem škorpióna. Jednoznačně se jedná o mužskou ozdobu. Je možné, že onen řetízek Isabella vytrhla násilníkovi a pak jej ztratila při převozu ve vrtulníku? Gabriela a Biggi procházejí noční lokály a doufají, že si někdo vzpomene na nápadný šperk. Náhodou narazí na skutečného pachatele. Ten se však nehodlá jen tak lehce vzdát: popadne Biggi a ujíždí s ní ve svém pickupu. Gabriela uvědomí policii a sama se pustí za únoscem. Když ho ztrácí z očí, volá o pomoc svým kolegům z medicopteru. Smělým manévrem se jim podaří Biggi zachránit. Ukáže se, že se jedná o téhož pachatele, který znásilnil i první ženu v podchodu.

Epizoda 2.09 Štvanice

19. května 2017 v 22:53 | Zdeńka |  Medicopter 117
Gabriela a Ralph potkají cestou do práce muže, jenž se po píchnutí sršněm nachází v těžké alergické reakci. Pomocí improvizace se jim podaří muže zachránit. Doktorka Kollmann volá na pomoc a - tým. Pacient je převezen do nemocnice.
Firemní partneři Schröder a Kamp se vydají na společný lov. Schröder svému společníkovi vypráví o značných nesrovnalostech v hospodaření firmy. Údajně je na stopě pachateli. Schröder však ještě netuší, že pachatelem je Kamp. Ten se rozhodne jednat: pažbou udeří Schrödera do hlavy a bezvládné tělo svrhne do propasti. V domnění, že je Schröder mrtev, uvědomí záchranku o "nešťastné nehodě". Oč je však větší jeho zděšení, když záchranáři z medicopteru zjistí, že Schröder stále žije. Kampovi je jasné, že musí dokončit to, co začal - jeho společník nesmí promluvit. V nepozorovaný okamžik odpojí baterii vrtulníku, záchrance nezbývá nic jiného, než přes noc zůstat s pacientem v lese. Tím Kampova invence nekončí. Nejprve zatají, že Schröder je diabetik, poté vede tým do jakési horské chaty, kterou se mu nakonec údajně nepovede najít. Nepočítá však s bystrostí a znalostí lidských charakterů svých protivníků. Poté, co se cítí odhalen, míří do lesa a z temnoty střílí na tým i Schrödera v bezvědomí. Druhý den ráno míří na místo i druhá helikoptéra s Biggi na palubě. Ani ona není ušetřena palby. Nakonec se přece jenom podaří útočníka zneškodnit.

Epizoda 2.08 Smrtící autobus

19. května 2017 v 22:51 | Zdeńka |  Medicopter 117
Jeden politik dostane při návštěvě veřejného domu srdeční infarkt. A - tým dostává hlášení a míří na místo. Schneeberger, osobní sekretář, však požaduje, aby při letu do nemocnice udělal medicopter malé mezipřistání u politikovy vily. Chce tak zamaskovat poněkud choulostivé okolnosti nemoci. To však záchranáři odmítají s tím, že by to mohlo ohrozit pacientův život. Poté, co se ještě Ebelsieder zdráhá vydat černou skříňku, aby v ní byl "vymazán" zásah v nevěstinci, Schneeberger přistupuje k činu. Posílá na základnu hejno úředníků, kteří mají prošetřit hospodaření a bezpečnost na základně. Na základě četných nesrovnalostí a nedostatků nechá Schneeberger bázi zavřít. Ministr se však obává špatného ohlasu v tisku a nechá letiště opět otevřít.
Ferdinand Lutz je řidič školního autobusu. Jeho práce spočívá v ranním rozvozu dětí do školy a poté jejich doprava zpět k rodičům. Alexander je poslední dítě, které musí dnes ještě dovézt domů. Oba se spolu baví, když Lutz náhle dostává záchvat mrtvice a bezvládně zůstává sedět za volantem s nohou stále na plynu. Alexandrovi se nepovedlo dosáhnout na brzdu a noha na plynu také stále drží. Nezbývá mu nic jiného, než se pokusit uřídit velký autobus sám. Dva motocyklisté pochopí, o co jde. Jeden z nich uvědomuje policii, druhý se snaží dávat chlapci za jízdy rady. Policii se podaří vyčistit cestu, ale situace je pomalu kritická. Autobus se blíží k serpentinám a není jak ho zastavit. Na pomoc letí B - tým. Stallerovi se nakonec podaří spustit se na laně na střechu autobusu a v poslední sekundě ho také zastavit. Lutz je dopraven do nemocnice a mrtvici přežije.

Epizoda 2.07 Knockout

19. května 2017 v 22:50 | Zdeńka |  Medicopter 117
Jeden z hajných zaměstnaný na zámeckém majetku dostává infarkt, jeho stav vyžaduje okamžitý lékařský zásah. V akci je tentokráte B - tým. Je však příliš pozdě na jakoukoli pomoc a muž umírá. Přítomnost vrtulníku a skutečnost, že se na blízkém zámku koná oslava, přivede Kai Axela Nolteho, osobního sekretáře zámeckého pána Alexandra von Mackenrotha, na geniální nápad. Již delší dobu plánuje, že svého bohatého zaměstnavatele unese a strží poté tučné výkupné. Zdá se, že jeho chvíle právě přišla. Během oslavy nasype Mackenrothovi do nápoje drogu, jež způsobí nevolnost podobnou srdeční příhodě. Poté uvědomí záchranný tým. Ve stejnou dobu Axelovi komplicové přepadnou základnu medicopteru, aby pak sami v převlečení za zdravotníky doletěli s helikoptérou na zámek. Tam má být Mackenroth v domnění, že je převážen do nemocnice, unesen. Zdá se, že plán vychází. Problém nastane, když jeden z gangsterů Wächtera "spracuje" takovým stylem, že ten není schopen pilotovat. Únosci tedy mají medicopter, ale nikoho, kdo by jej byl schopen pilotovat. Vypukne panika a zločinci se rozhodnou zbavit všech svědků.
V největší nouzi se Ebelsieder přihlásí jako bývalý pilot s proběhlou licencí. Těžko říci, zda jsou více překvapeni zločinci nebo záchranný tým. Nicméně dva gangsteři převlečeni za zdravotníky, Ebelsieder a Lüdwitz, nasedají do vrtulníku a letí směrem zámek. Ostatní zločinci zůstávají na základně a drží zbylé kolegy ze záchranného týmu v šachu. Na zámku se Lüdwitz okamžitě ujímá péče o Mackenrotha. Jeden člen ochranky si však těsně před odletem všimne nápadného chování jednoho ze zdravotníků. Osloví ho a únosce ztrácí nervy. Naštěstí se podaří oba zločince přemoci. Ebelsieder vylíčí situaci na základně. Nolte vidí nezdar svých kompliců a nabízí se, že poletí se svým zaměstnavatelem do nemocnice osobně. Nikdo netuší, že za celým únosem stojí právě on a je mu to dovoleno. Ve vzduchu drama pokračuje. Nolte chce tým donutit k letu na základnu. Lüdwitzovi se však podaří donutit ho injekční stříkačkou přiloženou ke krku, aby odvolal akci a nechal propustit rukojmí na základně. Policie je už na cestě na letiště.

Epizoda 2.06 Chybné opatření

19. května 2017 v 22:49 | Zdeńka |  Medicopter 117
Mladý pár Franziska a Hans-Jürgen jedou po okresní silnici. Hans-Jürgen se až přespříliš nechá rozptylovat svojí přítelkyní: nevinné hrátky končí těžkou autonehodou. Čelně se srazí s protijedoucím autem Markuse Borstela. Medicopter (A - tým) okamžitě dostává hlášku o nehodě. Francizka je vyproštěna z auta již mrtvá. Její přítel je těžce zraněn. Borstel utrpěl bolestivé zranění nohy. Dr. Lüdwitz se stará o těžce raněného. Berger se mezitím věnuje Borstelovi. Zamění však injekce a špatný lék zaviní, že se Borstel při plném vědomí skoro udusil. V poslední sekundě Lüdwitz rozpozná chybu svého kolegy a stihne ještě aplikovat protilátku. Berger na připomínky kolegy ze záchranného týmu reaguje pobouřeně. Dr. Lüdwitz přesto hříšníka později před Ebelsiederem kryje.
Staré haly mají být strženy a místo nich postaveny nové. Na místě právě probíhají konzultace mezi architektem, stavbyvedoucím a geodetem. Přítomna je i rodina stavbyvedoucího. Dělníci právě začínají demontovat některá stará zařízení. Mladý dělník při tom narazí na nevybuchlou zbloudilou bombu z druhé světové války. Neuvědomí si, jaké riziko hrozí jemu a jeho okolí a s předmětem zachází dosti nerozvážně. Bomba nakonec exploduje a výsledek je několik zraněných a mrtvých. Oba týmy okamžitě startují. V ohrožení vlastního života vynášejí mrtvé a raněné z míst, kde každým okamžikem hrozí zřícení haly. Koordinace mezi oběma týmy je úctyhodná. Nakonec se podaří vynést všechny zraněné těsně předtím, než se porušená konstrukce zřítí.

Epizoda 2.05 Věřina smrt

19. května 2017 v 22:47 | Zdeńka |  Medicopter 117
Bernd a Katrin se prohánějí se svými terénními vozy po lese. Při jednom riskantním manévru ztrácí Katrin kontrolu nad svým vozem a zřítí se do strže. Ještě předtím než přiletí medicopter, pokusí se Bernd o poskytnutí první pomoci. Naneštěstí dělá přesně opak toho, co by měl. Peter Berger se za to na Bernda osočí. Lüdwitz posílá Petera za neprofesionální chování energicky do patřičných mezí. Když se Bernd dozví, že jeho přítelkyně zůstane ochrnutá, přestane se ovládat a obviní záchranný tým z pozdního příletu. Jeho lítost je tak velká, že se přestane chovat racionálně: mstí se na medicopteru. Opakovaně hlásí fingované nehody a se zadostiučiněním sleduje marné výlety záchranářů. Wächter nakonec Bernda odhalí. Jeho případ je předán policii.
Mezi Wächterem a Verou se blýská na lepší časy. Vzájemně si slíbí, že to spolu ještě jednou zkusí. Těsně poté, co se rozloučí, vběhne Vera pod auto. Medicopter přilétá se zpožděním - tým byl opět zaměstnán falešným alarmem. Doktorce Kollmann se již Veru nepodaří zachránit. Wächter je naprosto zlomen.