Epizoda 2.12 Chladné srdce

19. května 2017 v 22:56 | Zdeńka |  Medicopter 117
Paní Forsterová pořádá pro svoji dceru Sandru velkou narozeninovou slavnost. Sandra náhle během oslav kolabuje a na místo je přivolána vzdušná záchranka. Doktorka Kollmann zjistí těžkou srdeční vadu. Mladý život může zachránit jedině transplantace orgánu.
Ve stejnou dobu jede pan Dorsch se svým synem Marcem surfovat. Na parkovišti si udělají malou pauzu. Zaparkovanému autu náhle selžou brzdy a vůz se pomalu rozjíždí z kopce - přesně na nic netušícího Marca. Otec ještě stačí doběhnout automobil a zatáhnout za ruční brzdu. Ze střešní zahrádky se však uvolní jedno ze surfovacích prken a jako vystřelené z katapultu udeří Marca do hlavy. Záchranáři (A - tým) jsou během krátké chvíle na místě. Chlapci však již není pomoci - podléhá na místě smrtelným zraněním hlavy. Z koordinačního centra přichází hláška, že má být tělo chlapce dopraveno na kliniku pro srdeční choroby.
Tam se ukáže, zda chlapcovy parametry umožní transplantaci srdce. Marc je naložen do sanitky a napojen na přístroje. Dr. Lüdwitz se ptá na svolení otce. Ten, ještě v těžkém šoku ze ztráty syna, rezolutně odmítá. V zatmění mysli naskočí do sanitky a odjíždí pryč. Dr. Lüdwitz nestačil z vozu vyskočit. Policie i záchranka se pustí za Dorschem. Přes rádio se snaží řidiče přimět k rozumu. Ten nedbá a svojí jízdou neohrožuje jen sebe a doktora, ale i všechny osoby na silnici. Nakonec se podaří Dorsche zastavit a chlapec je převezen na kliniku. Jeho srdce je vhodné pro transplantaci a zachrání Sandře život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama